Menu
Twój koszyk
Sklep działa rutynowo. Wysyłki zamówień realizowane są na bieżąco. Darmowa dostawa DPD dla zamówień powyżej 200 zł!

FAQ

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące urządzeń VIDOS/COMWEI. Jeżeli nie opisaliśmy Twojego problemu, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Z całą pewnością znamy odpowiedź na Twoje pytanie.

Ogniskowa obiektywu jest stała, dostosowana do funkcji jaką ma spełniać. Kamera płytkowa z obiektywem 3,6 mm na przetworniku 1/3" (takie parametry mają kamery VIDOS) ma kąt widzenia ok 87 stopni w szerokości. Większość modeli stacji bramowych jest wyposażona w system umożliwiający regulację w zakresie ok 10 stopni (góra, dół, lewo, prawo).

Każdy monitor VIDOS posiada możliwość podłączenia dodatkowej kamery CCTV. Wideodomofony z serii 900 standardowo posiadają 2 dodatkowe złącza przeznaczone dla kamery CCTV. Wszystkie pozostałe monitory są wyposażone w dwa złącza do dowolnego wykorzystania. Pierwsze z nich (CN1) zazwyczaj służy do połączenia ze stacją bramową. Drugie wejście (CN2) można użyć do podłączenia drugiej stacji bramowej lub kamery przemysłowej. Obraz z obydwu kamer (w stacji bramowej i CCTV) można obserwować na ekranie monitora.

Dużym ułatwieniem przy doborze wideodomofonu naszej marki jest pełna kompatybilność sprzętowa. W praktyce oznacza to, że wszystkie elementy składowe systemu wideodomofonowego zawsze ze sobą współdziałają. Każda stacja bramowa będzie współpracować z dowolnie wybranym monitorem. Każdy monitor może być rozbudowany o dowolne 3 urządzenia wewnętrzne (monitory lub unifony). WYJĄTKIEM są monitory z serii 900. Modele 901/903/904 mogą być rozbudowane o kolejne urządzenia z tej samej serii.

Najpopularniejszym okablowaniem dla wideodomofonów jest kabel wieloparowy, tzw. "skrętka". Wideodomofony VIDOS są przystosowane do pracy na takim okablowaniu. Nasi technicy są jednak przekonani o wyższości przewodu prostego nad skrętką. Polecamy przewody typu YTDY do połączenia stacji bramowej z monitorem.

Najważniejsze jednak to odpowiedni dobór przekroju przewodów. Sam kabel również musi być dobrej jakości, wykonany z pełnej miedzi. Ma do znaczący wpływ na spadki napięcia rosnące wraz z długością przewodu i może decydować o działaniu całego systemu wideodomofonowego.

Tak do zasilenia większości stacji bramowych w systemie analogowym potrzebny jest zasilacz 12 VDC. Wyjątkiem jest np. stacja S6S, która zasilana jest bezpośrednio z monitora. Zasilacz może być umieszczony w puszce hermetycznej i można z niego zasilić również elektrozaczep.

Od frontu stacji należy z wyczuciem nacisnąć na prawą stronę szyldu do momentu aż jego lewa strona się podniesie. Wtedy można wyciągnąć szybkę przesuwając ją w prawo.

Należy sprawdzić dokładnie instalację i wyeliminować potencjalne źródła zakłóceń. Wysoce zalecane jest podłączenie pod elektrozaczep warystora lub diody prostowniczej. Opis pod tym adresem: Schemat


Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do cookies w przeglądarce.